Facebook Reklamları
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Facebook Reklamları
Facebook Reklamları

Hem eğlence hem bilgi aktarımı için artık çağımızda farklı bir platform var; sosyal medya. Sosyal medya araçları ile hayatımızda adeta yeni bir sayfa açıldı. Neredeyse her an bu araçlar doğrultusunda farklı insanlarla, arkadaşlarımızla daha doğrusu kitleler ile bağlantı içerisindeyiz. Bu da aslında kendi düşüncelerimizi, fikirlerimizi farklı kesimlere aktarmak için yeni bir yol sunuyor bizlere.

İnsanlar ile olan etkileşimi hızlandıran sosyal medya araçlarından en önemlisi Facebook’ tur diyebiliriz. Yapımı esnasında bu kadar yankı getireceği tahmin edilemeyen Facebook, hayatımızı farklı şekillerde etkiledi. Onun sayesinde arkadaşlıklarımız pekişti, yeni yeni insanlarla tanıştık, eski arkadaşlarımıza ulaştık, karşımızdaki insanın düşüncelerini, nelerden hoşlandığına dair ipuçlarına hep bu platform sayesinde ulaştık. Gitgide artan üyelikleri ve yenilikleri ile büyümeye devam ederken bize hep daha fazlasını sundu. Hatta bize yeni iş olanakları bile sundu diyebiliriz. Peki, Facebook tam olarak ne zaman kuruldu, nasıl evrimleşti, hayatımıza neler kattı bunlara bir göz atalım.

Facebook Nedir?

Mark Zuckerberg’ in adını duymayan yoktur herhalde. Şimdilerin en ünlü girişimcilerinden sayılan Zuckerberg, bundan yaklaşık olarak 17 sene öncesine kadar herkesin kullanabileceği ve kitlelere hitap eden bir platform yaratacağını kendisi de bilmiyordu. İlk olarak üniversiteler içerisindeki etkileşimi güçlendirmek için ortaya atılan fikir, daha sonra Amerika’ daki tüm üniversitelere yayılmaya başlandı. Üniversiteli gençler arasında oldukça popülerleşen bu uygulamanın, bir süre sonra finansman ve medya gibi hususlarda güçlenmesi hedeflenmeye başlandı. Bu noktalara odaklanarak 2004 yılında Zuckerberg, Dustin Moskovitz ve Eduardo Saverin ile birlikte The Facebook LLC adı altında bir şirket kurarak bu uygulamaya kurumsal bir kimlik kazandırmaya başladı. Çeşitli yatırımlar ve yenilikler ile birlikte nihayet Facebook tüm dünya üzerinde duyulmaya ve yayılmaya başlamış, 2006 yılında ise e-mail adresleri ve yaş sınırlamaları doğrultusunda milyonlarca kişinin kullanmaya başladığı bir platform haline gelmeye başlamıştı.

Web 1.0’ dan Web 2.0’ a geçilmesi, artık internet üzerinden bilgi aktarımını çift taraflı olarak değiştirmiş ve bu gelişimin en başarılı aracı Facebook olmuştur. Bu başarıları, kurulduğu andan itibaren önce Amerika içerisinde daha sonra tüm dünyadaki istatistikler ve analizler yardımı ile görmekteyiz. Facebook, 31 Ağustos 2014 tarihi itibariyle dünyanın en çok ziyaret edilen 2. Sitesi olmuştur. Ancak bazı ülkelerde en çok ziyaret edilen 1. Sitedir. Bu başarıları ve yenilikleri ile Facebook gitgide büyümüş hepimiz için bir dönemin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Facebook Ne İşe Yarar?

Bu kadar büyük kullanıcıyı bünyesine dahil eden bu uygulama ne işe yarıyor? Kuruluş amacı neydi? Facebook’ un yeni yeni filizlenmeye başladığı dönem de dahil olmak üzere en temel amacı insanlar arasındaki etkileşimi yani bilgi alışverişini güçlendirmekti. Bu amaçla ilk olarak üniversite öğrencilerinin arasındaki iletişimi artırmak amaçlı kurulmuştu. Bu konuda da çok başarılı oldu. Daha sonra dünyanın her yerinden her kesime hitap eden bir uygulama haline geldi. İnsanlar artık, bu uygulama sayesinde birbirine mesaj gönderebiliyor, kendi aralarından sohbet edebiliyor, insanların zevklerini öğrenebiliyor, bilgi içerikli birçok sayfadan yeni yeni bilgiler edinebiliyor, fotoğraf- video paylaşabiliyor hatta bunların altına yorum, beğeni yapabiliyorlardı. Böylece hem eğleniyor hem de etkileşim içerisinde kalabiliyorlardı. Yani bilginin aktarımı çift yönlü olmuştu. İnsanlar artık pasif bir şekilde kendilerine aktarılan bilgileri sadece okuyan tarafta değil, bunlara katkıda bulunan ve bunları yorumlayan etken bir katılımcı halini almıştı. Bu da hayatımızda birçok şeyi hatta alışkanlıklarımızı değiştirdi. Artık gün içerisinde en sık kullandığımız ve hatta neredeyse uygulamanın içerisinden çıkmadığımız zaman dilimleri oluşmaya başladı. İşte, evde, bir şeylerle uğraşırken arka planda, telefonlarımızda hep Facebook uygulaması yer alıyordu. Bu kadar popüler hale gelmesi ile hayatımızda hem olumlu hem de olumsuz açıdan birçok değişim yaratmaya başlamıştı.

Facebook’ un Hayatımızdaki Etkisi

Her ülkeden her yaştan her kesimden insanı etkisi alan bu uygulama sayesinde hayatımızda hem kişisel hem de küresel olarak değişiklikler meydana gelmeye başladı. En büyük etkisi, artık hem bilgisayardan hem de telefondan sürekli uygulama içerisinde vakit geçirmeye başladık. Yeni şeyler öğrendik, yeni insanlar tanıdık hatta hayatımızda çok önemli yerlere sahip olan insanlarla tanıştık, zevklerimizi öğrendik, eğlendik, gruplar arasındaki tartışmalara dahil olduk, en sevdiğimiz ve beğendiğimiz şeyleri insanlarla paylaştık, birçok paylaşım yaparak sesimizi duyurduk, olumlu anlamda pek çok gelişmenin yaşanmasına sahip olduk. Hatta bazılarımız kendi işlerini, işletmelerini, Facebook reklamları sayesinde onlarca insana duyurdu ve böylece daha büyük kazançlar elde etti. Yeni yeni farklı sosyal medya araçları kuruldu. Bunlar da tıpkı Facebook gibi kendisini geliştirdi ve işte bu sayede yani insanın internet ortamına çift yönlü bir şekilde dahil olması ile birlikte yeni iş olanakları da doğmaya başladı. Günümüzde bu meslekler arasından en sık duyduğumuzun ismi; sosyal medya danışmanlığı.

Sosyal Medya Danışmanlığı

İlk şekillenmeye ve duyulmaya başlandığı zaman pek de ciddiye alınmayan sosyal medya danışmanlık hizmetleri, artan sosyal medya araçları ve insanların bolca vakit geçirdiği uygulamaların içeriklerinin çeşitlenmesi açısından günümüzde artık en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerin başında gelmeye başladı. Creaworks ailesi olarak zaman içerisinde önem kazanan bu meslek alanının en önemli temsilcilerinden biriyiz. Sizlere en çok ziyaret edilen uygulamalardan biri olan Facebook reklamları konusunda da kaliteli bir hizmet olanağı sunmaktayız.

Sosyal medya danışmanlığı sayesinde, insanlar artık verdikleri hizmetleri, profillerini, kendilerini, ürünlerini ve işletmelerini kitlelere daha rahat duyuruyor ve bu sayede de güzel kazançlar elde etmeye başlıyor. Peki, insanlar bunu kendileri yapamıyor mu? Neden bir sosyal medya danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyuluyor?

Sosyal Medya Danışmanlık Hizmeti Neden Önemli?

 Sosyal medya, çoğu insan için çağın oksijeni haline gelen bir platformdur. İnsanlar artık, bu platform içerisinde yer alan uygulamalara neredeyse bağımlı halde yaşıyorlar. En güncel olayları, bilgileri, haberleri buradan öğrenip, burada yeni yeni arkadaşlıklar kuruyorlar. Daha birçok olanak sağlayan bu uygulamalar hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Her anımızı paylaştığımız, arkadaş edindiğimiz, imajımızı ve dolayısıyla kendimizi gösterdiğimiz bu dijital platformda, doğru ya da yanlış attığımız daha doğrusu sergilediğimiz her adım bir etkileşim yarattı. Bu etkileşim doğru kullanıldığında bizlere bazı avantajlar sağlayabileceği gibi yanlış kullanıldığında da pek çok olumsuzluğa sebep olabiliyor. Biz bu etkinin olumlu tarafını ele alacağız.

Sosyal medyada paylaştığımız her şeyi onlarca insan görebiliyor. Bunun hem olumlu hem de olumsuz tarafları var. Eklenen güncellemeler sayesinde bu olumsuzluklar her geçen gün giderilmeye çalışılıyor ancak bu sadece uygulamanın sağlayacağı destekler ile gerçekleşmiyor ne yazık ki. Olumlu tarafı ise, sahip olduğumuz bir yeteneği ya da işimizi kitlelere tanıtabiliyoruz. Bu hem psikolojik olarak hem de kazanç olarak bizleri olumlu yönde etkileyebiliyor.

Ancak bu kazancın artması ya da doğru kitleleri ulaşması yani dikkat çekebilmesi için doğru adımların atılması gerekmektedir. Piyasayı tanımayan ya da tanıdığını düşünen insanlar için de bu tek başına yapıldığında yeterli olmayacak bir eylem. İşte bu yüzden devreye bu konuda profesyonel bir yardım sağlayan sosyal medya danışmanlık hizmetleri giriyor. Bu sayede insanlar, kendilerini doğru bir şekilde ifade ederken bir yandan da doğru hedef kitlenin ilgisini çekebiliyor. Böylece bir gelir ya da ekstra kazanç elde etmeye başlıyorlar.

Sosyal Medya Danışmanlık Hizmetleri İçeriği

Peki, sosyal medya danışmanlığı tam olarak ne? Bizi, kitlelere tanıtmayı hedefleyen bu hizmet içerisinde neler yer alıyor?

Sosyal medya danışmanlığı; kişileri, kurumları, markaları ya da bir hizmeti, sosyal medya üzerinden hedef kitleye doğru bir şekilde tanıtmak ve bu eylem esnasında gerekli olan tüm hizmetleri sağlayarak, kişilerin kazanç elde etmesini sağlayan bir meslek dalıdır. Tanıtma eylemi sırasında, profesyonel açıdan birçok teknik bilgi işin içerisine dahil olacaktır. Bu yüzden de bireysel olarak kişilerin bunu sağlamaları başarıyı standartta tutacaktır. Devamlı artan bir başarı grafiği hedefleniyorsa o zaman kişilerin mutlaka bir sosyal medya danışmanlık hizmeti alması gerekmektedir.

Sosyal medya danışmanlık hizmetlerinde, kurumların, markaların ya da kişilerin verdikleri hizmet için piyasa araştırması yapılır. Bu sayede hizmetin doğru kişilere ulaşması için analizler yapılmış olur. Bu analizlere göre doğru stratejiler belirlenir. Markaların profilleri, bu strateji doğrultusunda şekillendirilir. Daha sonra bu strateji sayesinde markanın sosyal medyada reklamları yapılır. Bu reklamlar; Facebook reklamları, Instagram reklamları, Twitter reklamları şeklinde gruplanabilir.

Reklam hizmeti doğru verildiği takdirde, ilgili birçok hedef kitleye ulaşır ve böylece talep artar. Talep arttıktan sonra da markalar ya da şahıslar için kazançlar artar.

Facebook Reklamları Neden Önemlidir?

Facebook reklamları, insanların büyük bir kısmına hitap eder. Çünkü Facebook, dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya araçlarından biridir. İnsanların burada geçirdiği vakit, ciddi ölçüde fazladır. Ayrıca çeşitli iş olanaklarının artması ile birlikte insanlar artık doğru hizmeti alabilmek adına Facebook’ tan ve dolasıyla da Facebook reklamları doğrultusunda bu tanıtımlardan yararlanmaktadır. Günümüzde reklam yapmak, hizmet ve işletmeleri tanıtmak, markaların ürünlerinin satışlarının arttırılması gibi açılardan en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan Facebook, bu konuda her geçen gün kendisini kanıtlamaktadır. Zaten kitlelere açılmak için Facebook reklamları bu yüzden önemlidir.

Günümüzde, yapılan istatistikler doğrultusunda 2016 yılında kullanıcı sayısının 2 milyara yaklaştığı duyurulan Facebook bünyesine her geçen gün yeni üyeler dahi olmaktadır. Uygulamanın mobil versiyonu sayesinde hem günlük kullanım miktarı hem de üye sayısında epey artma görülmektedir. İşte böylesine büyük bir platformda, hizmetlerin tanıtılması yani doğru Facebook reklamları yapılması kişiler için büyük önem teşkil etmektedir.

Facebook Reklam Hizmeti Neleri Kapsar?

Facebook reklamları verdiğiniz hizmeti duyurmak ve kitlelerin ilgisini çekmek için en etkili reklam yollarından biridir. Bu sebeple doğru bir şekilde ve özenli olarak oluşturulması gerekir. Markanızın ya da firmanızın  imajını şekillendirmek, müşteri ile olan sağlanması ve bu sayede kazancın artması gibi konulara olanak sağlayan Facebook uygulamasında, verilecek olan doğru hizmetler sizin rakiplerinizden 1- 0 öne geçmenizi sağlayacak. Genel olarak Facebook reklamları; markanın tanınmasını artırma, doğru hedef kitleye ulaşma, web sitenizin trafiğini artırma ( SEO hizmeti), takiplerin ya da beğenilerin çoğalmasını sağlama ve bu sayede de satışların artmasını hedefleme gibi birçok hizmet içerir. Bu adımlarının her birinin doğru uygulanması yani profesyonel bir yardım alınması ise, satışların artmasında etkili bir durumdur.

Günümüzde pek çok firma, kurum ya da marka, Facebook reklamları aracılığı ile kendisini tanıtıyor ve satışlarını artırıyor. Ancak bu, profesyonel bir yardım alındığında daha büyü bir etki yaratmaktadır. Çünkü Facebook’ ta milyonlarca insan bulunuyor ve bu bağlamda verdiğiniz hizmetlerin doğru hedef kitleye ulaşabilmesi çok önemli. İşte tam da bu noktada devreye yine sosyal medya danışmanlık hizmetleri giriyor.

Facebook Reklam Hizmeti İçeriği

Facebook reklamları hizmet içeriğinde markaları, kitlelere duyurabilmek adına pek çok strateji mevcuttur. Bunlardan bazıları;

 • Paylaşılan bir gönderinin daha fazla kimseye ulaşmasını sağlayan bir etkileşim hizmeti
 • Facebook’ ta kurulan marka sayfasının daha fazla üye toplayabilmesi için verilen hizmetler
 • Marka sayfasının beğenisini artırmak amacı ile verilen beğeni hizmeti
 • Sayfa üzerinden verilen internet sitesinin trafiğini artırabilmek için verilen hizmetler
 • İnternet sitesinin dijital tasarım hizmetleri
 • Varsa, internet sitesinin mobil uygulamasının indirilmesi ve kullanılması adına verilen hizmetler
 • İnternet üzerinden, Facebook aracılığı ile yapılan kampanyaların kitlelere duyurulması gibi hizmetler
 • Gönderilerin, paylaşımların, videoların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayan hizmetler

Gibi hizmet çeşitleridir. Eğer siz de bu konularda profesyonel bir yardım arıyorsanız Creaworks’ u tercih edebilirsiniz. Creaworks ailesi olarak Facebook reklamları konusunda size en uygun ve en doğru hizmeti vereceğimize emin olabilirsiniz. Tüm bu hizmetleri en uygun fiyat garantisi ile alabilmek adına bizleri arayabilirsiniz.

Creaworks Kimdir?

Biz Creaworks ailesi olarak, markanızı ve sizleri sosyal medyada ön plana çıkarmaya ve böylece rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlamaya yönelik kaliteli hizmet anlayışını benimsemiş bir sosyal medya danışmanlık hizmeti ajansıyız. Talebiniz doğrultusunda size en uygun hizmeti en uygun fiyat garantisi ile sunarak, sizlere beklentilerinizi vermek ve memnuniyet sağlamak amacı ile kurulduk. Şimdi ise yenilenen web sayfamız ve hizmetlerimiz ile birlikte dinamik bir şekilde tekrar karşınızdayız. Bizimle iletişime geçmek için, web sayfamızda belirtilen iletişim yollarından birini tercih edebilirsiniz.

Neden Biz?

Herhangi bir iş görüşmesinde en sık duyulan sorulardan birinin yanıtı da daima klasik olacaktır. Ancak önemli olan, bu klasik yanıtı gelişmeler ve güncellemeler sayesinde yeniliklere açık hale getirerek modern bir anlayış yaratmaktır. İşte biz de Creawork ailesi olarak her geçen gün hizmet kalitemizi ve müşterilerimizin memnuniyetini artırmak adına yenileniyor ve sizlerin desteği sayesinde de büyüyoruz.

Aradığınız hizmeti, beklentilerinizi doğru şekilde sizlere sunabilmek ve başarıya ulaşmanıza tanıklık etmek bizim vizyon ve misyonumuzun temelini oluşturur. O yüzden, markanız ve hizmetlerinizin doğru zamanda doğru hedef kitleye ulaşmasına adına bizlere güvenebilirsiniz.

Creaworks Hizmetleri

Markanızın gelişmesi ve kitlelere ulaşmasına adına sizlere;

 • Facebook reklamları
 • Instagram reklamları
 • Twitter reklamları

Gibi sosyal medya üzerinden en çok ihtiyaç duyulan hizmetleri de sunuyoruz. Bunların yanında ek olarak, web sitelerine yönelik ihtiyaçları bütünüyle karşılayan hizmetlerimiz de bulunmakta.

Eğer siz de, kazanıcınızı artırmak adına daha fazla kişiye markanızı duyurmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Sizin yararınıza olacak her adımı sizlere sunmaktan, her aşamayı birlikte planlamaktan, başarılarımız arasına sizlere sunduğumuz hizmeti eklemekten gurur duyarız.

Bu zamana adar sayısız başarıya imza attığımız ajansımız ve alanında uzman ekiplerimiz sayesinde size vereceğimiz hizmetin her anında kaliteyi ve profesyonelliği fazlasıyla hissedeceksiniz. Piyasada bol miktarda bulunan, gerek fahiş fiyatları ve gerekse tecrübesizlikleri ile zarara uğratan ajansları unutun. Bizler, verdiğimiz hizmetin her alanında, uzman ve profesyonel kişiler ile birlikte çalışmaktayız. Markanız ve başarınız sizin için ne kadar önemli ise, aynı önem bizim için de önce kendimiz için geçerli. Bu basit empati sayesinde ne hissettiğinizi, istediğinizi anlıyor ve size buna yönelik en kaliteli hizmetleri veriyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın