Çağrı Merkezi̇ Hi̇zmeti̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Çağrı Merkezi Hizmeti
Çağrı Merkezi Hizmeti

Çağrı merkezi; mevcutta olan ve potansiyel müşterilerden gelecek telefon çağrılarını ele almak için tasarlanan, merkezi bir departman olarak hizmet verir. Çağrı merkezleri; gelen çağrı merkezlerini ya da giden çağrı merkezleri olmasının yanında; bir şirket içinde konumlandırılabilir.

Çağrı merkezleri ya da müşteri hizmetleri; dış kaynak kullanımı konusunda uzmanlaşan başka bir şirket işe alarak da çalıştırılabilir. Bir çağrı merkezi; genel yapısıyla çağrıları alır ve çağrılara cevap verir.

Medya şirketlerine yönelik profesyonel çağrı merkezi hizmeti; müşterilerin hak ettikleri ilgiyi görmelerini sağlar. Böylece pazarlama ve reklamcılık işlerinin en önemli kısımlarına odaklanabilirsiniz.

Çağrı Merkezleri ile Pazarlama Nasıl Yapılır?

Çağrı merkezleri, pazarlama konusunda uzman bir özelliğe sahiptir. Müşterilerle bağlantı kurarken; promosyonları zorlar ve genel kullanıcı deneyimini iyileştirmek için, değerli sorun giderme desteği sağlar.

 • Mevcut ve potansiyel müşterilerden gelen aramaları alabilir
 • Ürün desteği, ödeme, sipariş işleme, yenileme sorguları ve çok daha fazlası için, eğitimli kişiler kullanılır.
 • Şirketinize para ve zaman kazandıracak hizmetleri kullanarak, pazarlama konusunda, rakiplerinizin bir adım ötesine geçebilirsiniz.

Dış kaynak kullanımı; bir işletmenin çağrı merkezi işlemlerini, bu tür hizmetlerde uzmanlaşmış şirketler aracılığıyla yaptırması önemlidir. Çağrı merkezleri; personel eğitimi, yazılımları tesisleri gibi önemli yatırımlar gerektirir.

Dış kaynak kullanımı, uygun maliyetli ve uzun vadeli bir iş stratejisi olarak düşünülebilir. Aynı zamanda çağrı merkezleri; potansiyel müşterilerle bağlantı kurmasına ve onların dönüştürülmesine yardımcı olacak birçok, internet pazarlama stratejisi sunar.

Gelen Çağrı Merkezi Hizmetleri Nasıl Çalışır?

Gelen çağrı merkezi hizmeti; gelen çağrıları, sizin adınıza yanıtlayan bir sistemdir. Canlı müşteri temsilcileri; gelen telefon, e-posta ve metin mesajlarını yatınlar ve çok çeşitli çağrı merkezi hizmeti sağlanır.

Gelen çağrı merkezi hizmetleri; telefonla yanıtlama hizmetinden, müşteri hizmetleri aramalarını ele alır ve ürün geri çağırmalarını destekler. Yani telefonla yapılabilecek her işi kapsar.

Böylece dış kaynak kullanımı, personel, ofis alanı, ekipman ve diğer genel giderlerden tasarruf edilmesini sağlarken, sizin de asıl işinize odaklanmanızı sağlar.

Gelen Çağrı Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Çağrı merkezi hizmeti içinde bulunan gelen çağrı merkezi hizmetleri; gelen telefon aramalarınızı, e-postalarınızı ya da metin mesajlarınızı yönetmek için kullanılır. Şirket ve kuruluşlar; kendi gelen çağrı merkezlerini kurabildikleri gibi, bu hizmetleri sunan çağrı merkezi ofislerinden yararlanabilir.

 • Canlı telefon cevaplandırması
 • Randevu planlama
 • Müşteri hizmetleri çağrı yönetimi
 • Doğrudan yanıt desteği
 • Yardım masası hizmetleri
 • Yardım hatlarını cevaplandırma
 • Sanal resepsiyonist hizmetleri

Telefonla yanıtlamadan sipariş girişine, müşteri desteği aramasından doğrudan yanıt desteğine kadar şirketiniz; gelen kişilerinizi idare etmek için, çağrı merkezi sağlayıcısı hizmeti kullanılabilir. Hala yardım arıyor ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, CreaWorks ile hemen iletişime geçerek, profesyonel müşteri hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Giden Çağrı Merkezi Hizmetleri Nasıl Çalışır?

Yeni potansiyel müşterilerin aranması ve mevcut müşterilerin desteklenerek, işinizin büyümesini sağlayacağınız giden çağrı merkezi hizmetleri; maliyetinizi artırmadan kâr elde etmeniz için, mükemmel bir çözümdür.

İşletmeniz için oluşturulan çoklu iletişim kanalları aracılığıyla, mevcut ve potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurulur, telefonla satış, müşteri adayı oluşturma, tele pazarlama, randevu belirleme, Pazar araştırması gibi hizmetler sunulur.

Tecrübeli profesyonel çağrı merkezi şirketi, dış kaynak kullanımı için geçerli düzenlemelere uymanıza yardımcı olur. Giden çağrı merkezi hizmetleri; büyük hacimli telefon çağrılarını idare eder.

İşletmeniz ya da kuruluşunuz için, giden aramaları yapmaya odaklanarak; yeni potansiyel müşterilere ulaşmanız ve mevcut müşterileri destekleyerek, işinizi büyütmenizde yardımcı olur.

Giden Çağrı Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Çağrı merkezi hizmeti içinde sunulan giden çağrı merkezi hizmetleri; şirket ve kuruluşlar içinde kurulabilirken, bu hizmetleri sağlayan çağrı merkezi şirketlerinden de yararlanılabilir.

Dış kaynak kullanımından, personelden, ofis alanından, ekipman ve genel masraflardan tasarruf edilmesini sağlarken; kimin arayabileceğinizi, onları ne zaman arayabileceğinizi düzenler.

 • Randevu ayarlamaları
 • Olası satış yaratma
 • Pazar araştırması
 • Tele satışlar
 • Tele pazarlama
 • Seminer ve etkinlik kayıtları

Giden aramalarınızı yönetmek için CreaWorks giden çağrı merkezi hizmetlerini kullanabilirsiniz. Böylece Pazar araştırması anketleri, soğuk arama olasılıkları, web sitenizden arama ve inceleme soruları, telefonla pazarlama, telefonla satış, satış randevuları ve ayarlamaları gibi birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Gelen ve Giden Çağrı Merkezlerinin Farkı Nedir?

Gelen çağrı merkezleri ve giden çağrı merkezleri, etkinlik bakımından birbirine tamamen zıt işlemlerdir. Gelen çağrı merkezleri; çağrıları alarak, yanıtlama hizmetleri ve çağrı hizmetlerini yerine getirir. Böylece sadakatin oluşması, müşteri kitlesini korumak daha kolaylaşır.

 • Şirket içi çağrı merkezleri: Şirket içi yazılım geliştirme ya da yazılım tedariki, kurulum, yapılandırma ve donanım bakımı ile de ilgilenir. Telefona cevap verme görevi çalışanlara aittir.
 • Dış kaynaklı çağrı merkezleri: Çoğunlukla ofis ve teknolojilere para harcayan şirketler tarafından tercih edilen ve daha az maliyetli tercih edilen bir seçenektir.

Şirket içi çağrı merkezlerinin sahibi ve işletmesi şirket ya da kuruluşlardır. Dış kaynaklı çağrı merkezleri ise; müşteri sadakatini sağlamak isteyen, personel iş gücünde eksiklik yaşamak istemeyen ve müşteri memnuniyetini kazanmak isteyen şirket ya da kuruluşların, dışarıdan aldıkları hizmetlerdir.

Otomatik Çağrı Merkezi Hizmetleri Nasıl Çalışır?

Yüksek hacimli aramalar ya da yüksek miktarlarda gelen ve giden çağrı merkezlerinin otomatikleştirilmesi; paradan tasarruf edilmesini sağlarken, müşteri hizmetlerinin de daha iyi olmasını sağlar.

 • Birçok arama, e-posta ya da metin mesajlaşma ile ilgili iş görevleri otomatik hale getirilebilir.
 • Gelen çağrılar otomatik olarak cevaplandırılırken, uygun departmana yönlendirme yapılabilir.
 • Sık sorulan sorular ile etkileşimli bir sesli yanıt sistemi kurulabilir.
 • Telefon görüşmeleri; otomatik olarak mevcut sabit hat ya da cep telefonundan konumunuza kadar takip edebilir.
 • Müşterilerden gelen metin mesajları, bilgileri daha sonra kullanabilmeniz adına, farklı bir alana kaydedilir, otomatik olarak yanıtlanabilir.

Bu hizmetler dış kaynak kullanımlarını, personeli, ofis alanını, ekipmanları, programlama ve diğer genel masraflardan tasarruf edilmesini de sağlar. Tecrübeli çağrı merkezi şirketi, dış kaynak kullanımı konusunda, geçerli hükümet düzenlemelerine uymanıza yardımcı olur.

Otomatik Çağrı Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Otomatik çağrı merkezi hizmetleri; maliyetlerden tasarruf etmenize, müşteri hizmetlerinizi daha iyileştirmeye yardımcı olur. Çağrı merkezi hizmeti içinde yer alan otomatik çağrı merkezi hizmetleri; birçok gelen ve giden çağrı merkezi hizmetlerinin bazılarını ya da tümünü, elektronik otomasyonla düzenler.

 • Randevu hatırlatma işlemleri
 • Bayi bulucu
 • Çevrimiçi planlama
 • Sesli posta
 • Metin mesajlaşmaları
 • E-posta yönetimi
 • Etkileşimli sesli yanıt (IVR)
 • Beni takip et çağrı yönlendirme

Hacmi yüksek olan aramalar ya da yüksek miktarlarda temsilcilerin faaliyetlerini içeren bu hizmetlerin otomatikleştirilerek, paradan tasarruf etmenizi sağlar. Müşteri hizmetlerinizin daha iyi olmasını sağlayan bu hizmetler; maliyet tasarrufu ve satışlardan elde edilen gelirin artmasını sağlar.

Çağrı Merkezi Hizmetlerinde Dış Kaynak Kullanımının Faydaları Nelerdir?

İş dünyasında; dış kaynak kullanımı sayesinde, düşük maliyetler ve artan iş gücü sebebiyle daha fazla avantajdan yararlanıyor. Dış kaynak kullanımını seçen birçok kurum ve kuruluş; operasyonlarda esneklik, yeni bir pazara girme ve izleyici erişimini artırmayı, en üst seviyeye çıkarır.

Müşteri destek hizmetlerinin dış kaynak kullanımı ise, bunun en yaygın örneklerinden biridir. Şirketler ek beceriler edinebilirken, çok dilli iş yeterliliğinin artmasına olanak tanır. Aynı zamanda bu durum; kullanıcıların endişe ve sorularını ele alırken ve bilinçli iş kararları vermede etkili olur.

Çağrı merkezi hizmeti de dış kaynak kullanımının faydalarının bulunduğu, en önemli hizmetlerdendir.

 • Temel sorumluluklara odaklanmak: Şirket içinde çoklu görevlerin dezavantajı bulunur. Çalışanların şirketteki ana sorumluluklarına gerçekten odaklanamazlar. Üretkenlik engellenir ve rollerine odaklanmalarının azalmasına neden olur. Çağrı merkezi dış kaynak kullanımı hizmetleri; işletme ya da kuruluşların, iş gününü içeride ve dışarıda iyi şekilde tutmanın, temel yönlerine odaklanır. Gelişmiş yardım ve iş gücünden en iyi şekilde yararlanabilir, çok fazla endişeyi ele alan destek temsilcileri sayesinde, müşterilerinize yeterli hizmet sunmalarını sağlar.
 • En son teknolojiye ulaşma: Çağrı merkezi hizmeti; şirketlere, işletmelere ek maliyeti üstlenmelerine gerek kalmadan, en son teknolojiyi kullanma fırsatını sunar. Seçilen sağlayıcı; iş operasyonlarınızı iyileştirmeye odaklanırken, gerekli ekipmanı sağlar. Teknolojiyi daha verimli kullanmak ve son kullanıcı talepleri bir adım öteye taşımak için, mükemmel bir yoldur.
 • Müşteri desteği: Günün 24 saati müşterilerin sorunlarına çözüm bulmak ve soruları cevaplandırmak, müşteri memnuniyeti oranlarını artırır. Aynı zamanda hizmetleriniz için, üst seviyede güvenilirlik sağlar.
 • Verimliliği ve üretkenliği artırmak: Bir çağrı merkezi dış kaynak ortaklığı, işletmelerin yüksek eğitimli çalışanları işe almasını sağlar. Böylece tekrarlanan görevlerin dahili operasyonlardan, en yüksek değer elde edilmesini ve müşteri hizmetleri faaliyetlerine odaklanılmasına fırsat verir.
 • Uygun maliyet: İşletmeler; dış kaynak kullanımı vasıtasıyla %50’ye varan tasarruf sağlar. Böylece işletmenin daha etkili şekilde yönetilmesine, güçlü bir altyapıya ve en önemlisi uygun maliyetler ile, profesyonel hizmet sunulmasını sağlar.

Çağrı merkezi hizmeti sayesinde; müşterilerinize olumlu izlenimler bırakma fırsatı sunulur. Müşterileriniz, kendini daha değerli hisseder. Müşterilerinize yanıt verme sürecinin birkaç dakikayı alması ve bu sayede çağrı bırakılmasının azaltılması, müşteri memnuniyeti için önemlidir.

Çağrı Merkezi Hizmetiyle Verimlilik Nasıl Artırılır?

Müşterilerinize gelen ve giden çağrıları, geri aramaları, telefon desteğini sağlamak önemlidir. Yerleşik çağrı merkezi sayesinde her çağrı; diğer tüm kanallardan gelen etkileşimlerle aynı zaman çizelgesinde bulunur.

Global bir çağrı merkezi hizmeti kullanmak; faaliyet gösterdiğiniz tüm ülkeler için ücretsiz hatlar kurmayı ve yerel numaraları eklemeyi kolaylaştırır. Her hat, özel IVR akışına ve temsilcisine, kullanılabilirliğine uygun şekilde ayarlanmış çalışma saatlerine sahip olarak ayarlanabilir.

Verimliliği artırmak için birçok farklı özelliği kullanmak, hayatınızı kolaylaştıracaktır.

 • Çağrı merkezi performansınızı, yinelenen sorunları ya da destek eksikliklerini görebilirsiniz.
 • Temsilciler aramaları sessize alabilir, beklemeye alabilir, diğer temsilcileri davet ederek, harici numaralara aktarma yapabilirler.
 • Ürün ya da web sitenizdeki sınırsız yardım widgetleri sayesinde; müşterilerinizin takılıp kaldıkları her yerde, geri arama talep etmelerini sağlayabilirsiniz.
 • Müşterilere sesli mesaj bırakarak, geri arama isteyebilirsiniz.
 • Yoğun çalışma saatlerinde, kalitenizden ödün vermeden, aynı anda sınırsız çağrı alıp çağrı yapabilirsiniz.

İşyerinde verimliliğinizi artırmak için; otomatik yazılan sesli mesajlara ulaşabilir, IVR mesajlarını, sadece yazarak oluşturabilir ve böylece zamandan tasarruf sağlamış olursunuz.

Çağrı Merkezi Hizmetlerini Kimler Kullanabilir?

Çağrı merkezleri; mevcut ve potansiyel müşterilerden gelen çağrıları ele alır. Gelen aramalar, giden aramalar ve otomatik olarak üç farklı şekilde sunulabilir. Çağrı merkezleri; satışları artırmanın önemli olduğu her büyüklükteki işletmeler tarafından kullanılabilir.

Finansal kurumlar, çevrimiçi satıcılar, sigorta şirketleri, hukuk firmaları, emlak firmaları, ürün yardım masaları, tele pazarlama şirketleri, bilgisayar yazılım şirketleri, posta siparişi ile uğraşan organizasyonlar, bu hizmetlerden yararlanabilir.

En İyi Çağrı Merkezi Hizmetleri Hangi Özelliklere Sahiptir?

Çağrı merkezi dış kaynak hizmeti olarak ya da işletme içi istiyor olun, işe mevcut hizmet türlerini göz önünde bulundurarak başlamak gerekir. Günümüzde yöneticiler; müşteri hizmetlerinin ve müşteri desteğinin, iş başarısında önemli bir parça olduğunun farkındalığına vardılar.

Çağrı merkezleri; şirketlerine müşterilerine sunduğu destek sistemini sağlamak için kullandıkları bir araçtır. Bu yüzden en iyi çağrı merkezi özelliklerine bakmak gerekir.

 • İşletme destek hizmetleri: Çağrı merkezlerinin tek desteği, müşteri adayı oluşturmak, takip anketleri gibi, ihtiyacınız olan hizmetlere sahip olması gerekir.
 • Yüksek hizmet seviyeleri: Hizmeti sunan operatörler; bilgili ve aynı zamanda her arayana yardım etmek için, gereken kaynaklara sahiptir. Bu özelliklere sahip operatörler, hizmetlerin daha profesyonel ve başarılı olmasını sağlar. Böylece daha iyi müşteri deneyimi sunulur.
 • Her müşteriye yardımcı olmak: Bir çağrı merkezi sayesinde; müşterilerinizin sorularına 24 saat hizmet verebilirsiniz. Arayanlara sürekli yardımcı olmak, marka sadakatini artırmanızı ve işletmenizin itibarının artırılmasına olanak tanır.

Mükemmel bir çağrı merkezi, gelen çağrıların yanıtlamaktan fazlasını yapmalıdır. Müşterilerinizin canlı operatörlerle konuşabilmesinin yanında; sorunların çözülmesine, bilgi vermeye ve yeni satış fırsatları yaratmaya yardımcı olmalıdır.

Müşteri hizmetleri, işletme stratejinizin önemli ve kritik bileşenidir. Şirketinizin başarısında ve başarısızlığında önemli rol oynar. Bu yüzden CreaWorks hizmetlerinden yararlanarak, profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Neden CreaWorks’u Tercih Etmelisiniz?

Çağrı merkezi hizmeti kapsamında, çağrı merkezi dış kaynak kullanımında uzmanlaşan ve hedefe odaklanan hizmetleriyle, işletmelerin büyümesine yardımcı olan CreaWorks; markanızın tanınması ve müşteri memnuniyetini sağlamak için çalışır.

Teknik uzmanlığımızı mükemmel şekilde dengeleyerek, dış kaynaklı çağrı merkezi inceliklerini derinlemesine anlamaya çalışacak, mükemmel bir iş akışı geliştirerek, profesyonel hizmet veriyoruz.

Sağladığımız bu avantajlar sayesinde müşterilerimiz; dış kaynaklı müşteri desteği, dış kaynaklı soğuk arama ve canlı sohbet dış kaynak kullanımında, kapsamlı şekilde deneyimimizi kullanabileceği, iş süreçlerini de sunuyoruz.

Çağrı merkezi ortamında gerçekleştirilen hizmetlerimiz, telefonlara cevap vermek dışında, ürün çağırma işlemlerine, giden aramalara kadar her şeyi kapsar. Yeni pazarlara erişiminizi genişletmek, daha güçlü müşteri desteği sağlamak, mevcut müşterilerinizi korumak için, hizmetlerimizi kullanabilirsiniz.

 • Sizin için aramaları alabiliriz: Gelen hizmetler, gelen telefon aramaları, işletmenize ya da kuruluşunuza götürmeye odaklıdır. Birçok gelen hizmet içinde telefonla yanıtlama, sipariş işleme, gönderim ve yardım masası hizmetleri bulunur.
 • Sizin adınıza aramaları gerçekleştirebiliriz: İşletme ya da kuruluşun için, giden telefon görüşmelerini yapmaya odaklanırız. Birçok giden hizmet içinde telefonla satış, tele pazarlama, pazar araştırması gibi hizmetler bulunur.
 • Sizin için, işlemleri otomatik hale getirebiliriz: Elektronik işlemler; işletmeniz ya da kuruluşunuz için, süreçleri otomatikleştirmeye yarar. Bu hizmetler arasında etkileşimli sesli yanıt IVR, sesli posta ve bayi bulucu gibi hizmetler bulunur.

İş süreciyle ilgili dış kaynak kullanım hizmetleri; tüm iş sürecini, sizin yerinize bizim gerçekleştirmemiz anlamına gelir. Herhangi bir gelen, giden ya da elektronik hizmet, tamamen dış kaynaklı olabilir. Bunun yanında yaygın şekilde, dış kaynaklı hizmetler arasında; sipariş karşılama, e-posta yönetimi ve faks kullanımı gibi hizmetleri kapsar.

Müşteri hizmetlerinde dış kaynak kullanımı, giderek daha fazla şirket tarafından kullanılıyor. Dış kaynaklı müşteri hizmetleri, ilk bakışta mantıksız gibi görünse de şirketinize müşteri kaynağı sağlama, elde tutma konusunda önemli yere sahiptir.

CreaWorks, şirketlerin sürekli değişen pazara yönelik ihtiyaçlarını desteklemek için hizmet sunar. CreaWorks çağrı merkezi müşteri hizmetlerini sunarken; yüksek seviye kaliteli hizmetini sunar.

Potansiyel müşteriler oluşturmak ve takip etmekten daha fazla satış ve müşteri memnuniyeti oluşturmaya kadar CreaWorks çağrı merkezi hizmetleri; işletmenizi büyütmek için, uygun maliyetler sunar.

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın