Youtube Reklamları
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Youtube Reklamları
Youtube Reklamları

Youtube görsel iletişim alanı olarak, reklam videoları için büyük fırsatlar sunmaktadır. Youtube reklamları ile Crea Works ekibi, dijital pazarlama uzmanlarıyla birlikte global alanda en çok kullanılan video format platformuna sizin de adınızı kazıyacak stratejik çalışmalar ve kreatif fikirler sunacaktır. Global, genel ve yerel reklam verileriyle, video reklamlarınızı çarpıcı ve dinamik tasarımlarla yayınlar, marka bilinirliğini artırır.

Youtube Reklam Modelleri

Günlük kullanıcı oranı yüksek oran Youtube, aktif kullanıcı sayısına son güncellemelerle birlikte 30 milyon veriyle ulaşmıştır. Günlük video akışının 5 milyardan fazla olduğu platformda, video reklam oranlarının tıklanma kapasitesi ise oldukça fazladır. % 82 oranında internet kullanıcısının hemen hemen hepsi Youtube, mobil ve web alandan takip etmekte, % 20 oranında ise ürün tanıtım videolarına ilgi olduğu analiz edilmiştir. Youtube reklamları, 1 günlük izleyici kapasitesi, lokasyon ve hedef kitle analizleri yapılarak düzenlenir, ilk 5 saniye içerisinde bilgi verici ve dikkat çekici içeriklerin hazırlanması sağlanır. Trendler ve popüler video akışları incelendikten sonra reklam yerleştirmesi video akışının içine yerleştirilir.

 • Youtube TrueView Yayın İçi Reklam Hizmeti
 • Youtube TrueView Video Discorevy Reklam Hizmeti
 • Youtube Bumper Reklam Hizmeti
 • Youtube Yayın Dışı Reklam Hizmeti

Yer paylaşımlı reklamlar, 5 saniyelik reklamlar ve atlanabilir reklam özellikleriyle, sadece reklamlar üzerinden ilerlemekte olan video formatlarında, kullanıcıların reklam özelliklerini ve ayarlamalarını youtube özelliklerine göre ayarlaması gerekmektedir. Crea Works reklam hizmetleriyle, yaratıcı ve kreatif fikirleri bir araya getirirken, Youtube teknik özelliklerini de göz önünde bulundurarak, teknik düzenlemeler yapar.

Ürünlerinizin 5 saniyelik süreyle tanıtılması sağlanır.

 • Kitle analizleri ve lokasyon düzenlemeleri yapılarak reklamlar yayınları.
 • Youtube formatına göre çözünürlük kalitesi ve izlenme oranları incelenir.
 • Sesli ve sessiz reklam formatlarına göre düzenlemeler yapılmaktadır.

Youtube TrueView Yayın İçi Reklam Hizmeti

Yayın için reklam formatı, kullanıcıların 5 saniye süreyle atlanabilir reklamları izlemesini sağlamaktadır. Reklam yayını video içine yerleştirilerek, kullanıcın izlediği video sırasında karşısına çıkacak ve 5 saniyede ürün, hizmet ve marka tanıtımları yapacaktır. Global alanda kullanılan görüntülü reklam ağı olarak Youtube reklamları, izlenme oranları yüksek sayfalara yönelerek, kaliteli bir şekilde sizleri tarif edecek markanız hakkında detaylı bilgi verecektir. Video iş ortağı sitesi olmanın yanı sıra link paylaşımlarıyla da kısa zamanda yönlendirme yaparak, e ticaret sitelerine de katkı sağlamaktadır. Markanızın web sitesine ziyaretçi sayısını da artırabilecek özelliklere sahip olduğu için orijinal fikirlere ve 5 saniyelik dinamik ön izleme içerikleri kullanılmalıdır.

 • Kullanıcı videoları 30 saniyelik reklamlar halinde düzenlenir.
 • İlk 5 saniye gösterileceği için kısa ve net cümleler kullanılmalıdır.
 • Kaliteli görseller, dikkat çekici metinler ve marka logosu ön planda olmalıdır.
 • İlk 5 saniyeden sonra reklamı atla seçeneği çıktığında amaç kullanıcının sizi izlemeye devam etmesi olmaktadır.

Masaüstü cihazlar ve mobil cihazlar üzerinden kullanılabilecek özel reklam niteliğine sahiptir. Boyut olarak 468 x 60 veya 728x 90 piksel özellikleri kullanılarak mobil alanda ve web alanda geniş bir ulaşım alanı yakalamaktır. Youtube trendleri ve popüler video özellikleri takip ederek düzenlenmesi, reklamlar hedef kitleye göre oluşturularak kullanıcılara sunulmalıdır.

Youtube TrueView Video Discorevy Reklam Hizmeti

Mobil cihazlarda ve arama sonuçlarında çıkan kullanıcın yalnızca reklam izlemeyi tercih ettiği zaman kullanılacak bir reklam modellidir. Daha çok ticari siteler için uygulanan bu reklamlar, izleyicinin tercih etmeyeceği bir model olduğu için bizler tarafından da pek tercih edilmez. Ancak küçük işletmeler ve yeni başlayanlar için marka bilinirliğinizi artıracak ve ürünlerinizi tanıtacak kısa ve az bütçeli bir format olarak kullanılabilmektedir.

 • Marka bilinirliğinizi artırmak için ana sayfa üzerinde yer alan reklamlardır.
 • Kullanıcıya sadece reklam video göstermektedir.
 • Mobil cihazlar ve web sunucular tarafından görüntülenebilir.
 • Kullanıcının ilk girdiği anda karşısına çıkan reklamlardır.
 • Kullanıcı videoları küçük resmine tıklayarak görebilir.

İzlenme oranı ortala olan Youtube TrueView video Discorevy reklamları, markanızın incelemeleri yapıldığında tercih edilebilecek formatlardır. Büyük markaların kullandığı reklam modeli olarak, küçük işletmelerin de marka bilinirliğini artırmak için küçük resim şeklinde logo ve ürün tanıtımıyla yayınlanmasını sağlamaktadır. Genellikle video izlenme oranının düşük olması nedeniyle tercih edilmese de, youtube ziyaretçileri tarafından görünürlüğünüzü artıracaktır.

 • Markanızın ve ürünlerinizin incelemesi yapıldıktan sonra reklam stratejisi belirlenir.
 • Küçük işletme, bölgesel kuruluşlar ve büyük firmalara göre farklı Youtube reklam stratejileri belirlenmektedir.
 • Dijital pazarlama uzmanı, SEO uzmanı ve reklam yönetimi üzerinden disiplinli çalışmalarla markanız tanıtılacaktır.
 • Kreatif fikirler, analizler ve raporlamalarla, markanıza özel düşük bütçeli yayıncılık modelleri sunulacaktır.

Youtube Bumper Reklam Hizmeti

6 saniyelik Bumper reklam modeli, izleyicilere mesajı direkt olarak verme üzerine kuruludur. Reklam bitmeden video yayınına geri dönemeyen izleyiciye en kısa zamanda marka, ürün ve hizmet tanıtımının yapılması gerekmektedir. Bumper reklamlarda, önemli olan en etkili yöntemlerden biri de, reklam sırasında reklamın yarıda kesilmiş hissi vermemesidir. 6 saniyelik reklamlar olarak düşünülmekte, gösterimleri sık olmaktadır. Bu reklam formatında BGBM teklifi ile düşük bütçeli ücretlendirmeler kullanılmaktadır. Bin gösterim başına ücret karşılığı verilerek, gösterim süresine ve sıklığına bağlı olarak yayınlanan reklamlarınıza ücret ödersiniz. Youtube reklamları özellikle sık gösterildiği ve 5 ile 6 saniyelik formatlarla düzenlendiğinde ilgi çekici olmaktadır.

 • Dikkat çekici ilk 6 saniye için kreatif fikirler sunulmaktadır.
 • Bumper reklam formatı sık gösterim için ideal bir seçenektir.
 • Marka bilinirliğinizi artırır ve ürün satışlarınıza katkı sağlar.
 • Gösterime bağlı olarak ücret ödeyeceğiniz için bütçenizi de ayarlamanız için idealdir.
 • Kısa format reklamlar olarak, kaliteli görsel ve içerik üretimleriyle hedef kitlenizle direkt bağ kurmanızı sağlayacak seçenekler sunar.

Youtube bumper reklam modeli sayesinde, reklamlarınız sık sık potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkacak ve video uzunluğunun kısa olması sayesinde de direkt mesajı iletecektir. Dijital pazarlama uzmanları, Google ADS format uzmanları ve SEO uzmanlarıyla kol kola çalışmalar olarak en etkili reklam modellerini sunacaktır. Trendleri takip eder, popüler youtube videolarına göre düzenlemeler yaparak, hedef kitle analizleriyle birlikte reklamlarınızın daha çık kişiye hitap edebilecek şekilde düzenlenmesini sağlarız.

Youtube Yayın Dışı Reklam Hizmeti

Youtube günlük izleyici sayısının yüksel olmasıyla, güvenli bir reklam alanı olmaya 2000’li yıllarda başlamış, global alanda reklamların yayınlanmasında etkili seçenekler sunmuştur. Düşük bütçeli reklam alanı olarak youtube reklamları, yayın dışı reklamlar üzerinden uygulama ve mobil cihazlar üzerinden gösterilen reklam formatını sunmuştur. GBGBM maliyetiyle, görüntülenebilen bin gösterim başına ücretlendirme yaparak, mobil cihazlar üzerinden etkili bir kullanım alanı sunmuştur. 2 saniyelik ve 10 saniyelik gösterilen reklamlar, fotoğraf, gif ve video olarak sunulabilmektedir. Ses kapalı ve ses açık kullanımlarıyla da sadece görsel etki sunacaktır.

 • Mobil uygulama indirmelerinde ve oyun formatlarında karşımıza çıkan reklam modelidir.
 • Kullanıcı sesi açık ve kapalı olarak reklamları izleyebilir.
 • 2 saniyeden 30 saniyeye kadar uzun reklam modelidir.
 • Youtube işbirliğiyle her alanda reklam vermenizi sağlayan etkin bir alan sunmaktadır.
 • Trendler ve popüler uygulamalar üzerinden gösterim yapılması sağlanır.

Yayın dışı reklam özellikleri, youtube reklam modelleri arasında sıklıkla tercih edilen ve sevilen modeller olarak kullanılır. Özellikle 2 saniyelik reklamların düşük maliyetli ve GBGBM teklifi üzerinden yayınlanması, düşük bütçeli reklam seçenekleri için idealdir. Crea Works site dışı reklamlar ve youtube reklam modeli üzerinden sizin için en uygun olan reklam seçeneklerini uzmanlarına danışarak sunacak, markanızın ön planda olmasını sağlayacaktır.

 • Marka bilinirliğinizi artırmak
 • Kurumsal kimliğinizi ön plana çıkarmak
 • Düşük maliyetle daha çok reklam vermek
 • Hedef kitlenizi tanımak
 • Mobil cihazlar üzerinden verimli reklam politikaları uygulamak

İçin yayın dışı reklam modellerini tercih edebilir, kreatif fikirler ve uzmanlarla çalışmakta olan reklam ajansımızın sizi potansiyel müşterilerinizle tanıştırmak için vereceği etkili danışmanlık ve uzmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Youtube Yer Paylaşımlı Reklam Özellikler

Video altındaki % 20’lik bölümde bulunan yer paylaşımlı reklamlar lokasyon özelliklerine göre ve kullanıcıların bulmak istedikleri etiketlere göre düzenlenmiştir. Youtube artık etiket kullanarak aynı zamanda marka ve ürün isimlerinin de etiketler üzerinden düzenlenmesini sağlar, bu sayede daha büyük kitlelere ulaşılabilecek ortak alanlar düzenler. Sizin markanızı, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için kullanılabilecek bir format olarak yer paylaşımlı reklam özellikleri yalnızca masa üstü formatta çalışmaktadır.

 • Boyut özellikleri 468 x 60 ile 728 x 90 piksel olmalıdır.
 • Metin içerikleri ve görüntü kullanımı olabilmektedir.
 • Video alt kısımda bulunan link ve sayfa yönlendirmelerinde yer alabilir.
 • Markanızın logosunun kullanılmasıyla da marka bilinirliğinizi artırabilir.

Lokasyon üzerinden kullanılan reklam özelliklerine göre mobil ve masa üstü seçenekler youtube reklamları için oldukça fazla seçenek sunabilmektedir. Bu alanda size özgün ve kreatif fikirler sunacak, 5 saniyelik reklamlarla, reklamı atla formatının kullanılacağı özel stratejiler markanızın daha çok kişi tarafından keşif edilmesi için ideal seçenekleri bir araya getirecektir.

Youtube Reklam Avantajları

Youtube kullanıcı sayısının günlük veriler her ay 1, 5 milyar olarak artmaktadır. Gün geçtikte daha çok izleyicisi ve video paylaşımlarının yer aldığı youtube, global alanda da markanızı duyurmak için mükemmel fırsatlar sunar. Bu fırsatlardan yararlanmanız için markanızın özellikleri, ürün ve hizmetleriniz hakkındaki detayları potansiyel müşterilerinizle 5 saniyelik reklam videoları halinde sunmaktayız. Youtube reklam formatı, yayın içi format olarak 5 saniyelik videolarla kullanıcıya direkt olarak mesajı vererek, sizi tanımasını ve ürünleriniz hakkında kısa bilgiler edinmesini sağlamaktadır. Rakip firmaların önüne geçmek için yaratıcı ve dinamik içerikler hazırlanması, sizi hedef kitlenize bir adım daha yaklaştıracaktır.

 • Logo ve markanızı ön plana çıkaracak reklamlardır.
 • Video sonunda markanızın hizmetlerini ve özelliğini kısa zamanda öğrenmiş olacaktır.
 • İlk 5 saniyede verilen mesajla, kampanya, yeni ürün ve indirim fırsatlarından haberdar olacaktır.
 • Hedef kitleniz üzerinden yapılan düzenlemeler bölgeler ve genel olarak kullanılarak, direkt olarak potansiyel müşterilerinizi bulmanızı sağlayacaktır.
 • Sık sık karşılarına çıkarak, markanız hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Günlük olarak en az 1 saat izlenme oranı olan Youtube videoları 2020 yılından itibaren 3 saatlik video akışlarının yer aldığı dizi, film, tanıtım videoları ve komik videoları da içermektedir. Birçok kullanıcı olan platformda 15 ile 35 yaş aralığı % 82 oranında kullanıcı olarak, youtube politikalarının da bu şekilde düzenlenmesini sağlamıştır.

Youtube’da Reklamı Atlama!

Youtube reklam özelliği sayesinde markanızın en kolay ve kısa zamanda hedef kitlenizle buluşmasını sağlayacaktır. Video oynatma özelliği sayesinde bir saatlik bir videoya yaklaşık 10 tane reklam sığdırılabilmektedir. Yayın içi reklamları sayesinde markanızın logo, ürün ve hizmetlerinin tanıtılması sağlanır. Reklamı atlamadan 5 saniye içerisinde verilecek görüntülü reklam formatı sayesinde akılda kalmanız artık çok kolay olacaktır.

 • Yerel reklam özellikleri kullanılarak bölgesel reklamlar verilebilmektedir.
 • Kaliteli görseller ve içerikler hazırlanarak markanızın adını duyurur.
 • Hedef kitle analizleri ve potansiyel müşteri takibiyle kısa zamanda geri dönüş almanıza imkan vermektedir.
 • Google ADS sistemleriyle bağlantılı etiket ve SEO çalışmalarıyla büyük reklam kampanyaları yürütülebilir.

Markanıza değer katar, uzun vadede akılda kalıcı bir marka olmanız için kreatif seçenekler sunar. Güvenli ve tecrübeli bir ekiple birlikte Crea Works youtube reklamları üzerinden size her zaman en iyi seçenekleri sunacak, sizi geleceğe bir adım daha yaklaştırarak dijital platformlarda yeriniz olmasını sağlayacaktır. Markanıza değer katın, geleceğe bir adım daha yaklaşın.

Neden Biz, Neden Crea Works’u Tercih Etmelisiniz?

Youtube reklam formatı üzerinden yapılan analizler, raporlamalar ve youtube trafiği ile bir araya gelerek Dijital pazarlama uzmanlarımızla birlikte sizi ön plana çıkaracak yaratıcı fikirler sunmaktayız. Bizler Youtube ilk var olduğu süreden bu yana bilir, youtube reklamları hakkında gelişmiş uygulamalar ve formatlar kullanarak markanızın ön plana çıkmasını sağlarız.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın