Sosyal Medya
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Sosyal Medya
Sosyal Medya

Medya kavramı; insanlara görsel, işitsel veya hem görsel hem de işitsel olarak, bilgi, eğlence ve eğitim alanlarında aktarım yapmaya imkan tanıyan araçların tümüne verilen isimdir. Bu sayede insanlar bilgi ve eğitim ile kendilerine bir şeyler katabilirken eğlence yoluyla da deşarj olabilirler. Bu üç önemli unsur, kendini geliştirmek adına önemli faktörlerdir. Bu yüzden medyanın amacına uygun olarak kullanılıp kullanılmadığı yıllardan beri süregelen bir tartışma konusu olmuştur. Ancak bu süreç içerisinde bilginin akışı kaynaktan- insana olacak şekilde hep tek yönlü olmuştur.

Daha sonra hayatımıza internetin dahil olması ile birlikte tek yönlü bilgi akışı daha farklı ve daha hızlı bir şekilde ilerlemeye devam etmiştir. Bu süreçte, insanlar artık hangi konuda hangi bilgilere ulaşmak istiyorlarsa bunu çok hızlı bir şekilde yapabiliyordu. Ayrıca tek bir kaynağa bağımlı olmak zorunda da değildik. Elimizin altında aynı konuyu farklı şekilde işleyen birçok kaynak bulunmaktaydı. Ancak burada da bilginin akışı tek yönlü bir şekilde sunulmaktaydı. Daha sonra web sürümünün farklı bir yapıya geçmesi sayesinde artık insanların da bilgiye katkıda bulunacakları bir zemin hazırlanmaya başlandı. Bu zemin içerisinde ‘ yorumlar ‘ yapılabiliyor ve insanlar bir şeyleri beğenip beğenmediklerini ifade edebiliyorlardı. Böylece çift yönlü bilgi aktarımı sağlanmaya başlanmış ve insanlar bu zeminde edilgenlikten çıkarak etken bir hale dönüşmeye başlamışlar ve bu etkenlik ‘ paylaşım ‘ şeklinde ifade edilmeye başlanmıştır. Medyanın durmaksızın gelişen yapısı sayesinde kişilerin bu paylaşımları ve bunların yayınlandığı siteler büyüyerek hayatımıza yepyeni platformlar ve yepyeni bir kavram girmesini sağlamışlardır. Günümüzde bu kavrama’ Sosyal Medya ‘ adını veriyoruz.

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya, genel olarak çift yönlü bilgi paylaşımına olanak veren, insanların yani kullanıcıların paylaşım yapmasına imkan sağlayan dijital bir yapıdır. Bu yapı sayesinde dünyanın her yerinden insan, medyada gündem haline gelmiş konular hakkında bilgi aktarımı yapabilir, yorumlarını paylaşabilir ya da bazı uygulamalar sayesinde hayatlarına dair bilgiler sunabilirler. Bu bilgiler çoğunlukla fotoğraf, düşünce paylaşımı, kişisel zevklerin ön plana çıkarılmasıdır. Bunlar da farklı uygulamalar sayesinde yapmaktayız.

Sosyal medya sayesinde insanlar her konuda bilgi aktarımı yapabilmektedirler. Buna sadece kişisel hayat değil; dünyada olup bitenler, gündem, eğitim, yardım etkinlikleri, haberler, finans- ekonomi gibi akıllara gelip gelebilecek insanlığı etkileyen tüm konularda çift yönlü bilgi akışları sağlanabilmektedir. Bu da aslında bizler için birçok avantajı beraberinde getirir.

Sosyal Medya Ne İşe Yarar?

Sosyal medyanın bilgi paylaşımına olanak veren bir yapı olduğunu artık biliyoruz. Temel amacı budur. Ancak bu amaç içerisinde bilgi yoluyla, insanlara sağladığı birçok yarar vardır. Örneğin; bazı uygulamalar sayesinde artık kurum ve kuruluşların attıkları adımlardan anında haberimiz olabiliyor. Ya da büyük şirketlerin hayata geçirdikleri projeleri, spor kulüplerine dair gelişmeleri, sağlık ve teknoloji alanındaki yenilikleri anında ‘kişiler’ yardımıyla öğrenebiliyoruz. Ve bu konu hakkında fikirlerimizi paylaşabiliyoruz. Kişisel hayatımıza dönecek olursak da, bir konuda yardım isteyebiliyor, fikirlerimizi geniş kitlelere yayabiliyor, kendimizi ifade edebiliyor ve zevklerimizi açığa çıkarabiliyoruz. Bu da hem arkadaş çevrimizi genişletiyor hem de farklı bakış açılarını tanımamızı sağlıyor. Ayrıca çoğu zaman çalışma hayatımızı bile şekillendirebiliyoruz. Yaptığımız işleri paylaşabiliyor, bu işler sayesinde beğeni kazanabiliyor ve bu beğeni yardımıyla da farklı şehirdeki insanlardan dahi kazanç sağlayabiliyoruz. Ayrıca bir işletme sahibiysek, burada verdiğimiz hizmetleri duyurabiliyor ve böylece daha çok insana ulaşmış olabiliyoruz.

Diğer bir avantaj ise yeni meslek gruplarının oluşmasıdır. Sosyal medyanın gelişmesi, büyümesi ve çeşitli platformlara ayrılması sayesinde yeni bir çok meslek dalı gelişmiş ve böylece daha çok iş imkanı elde edilmiştir. Bunlardan en favorileri; içerik üreticiliği, sosyal medya editörü, sosyal medya danışmanı vs.

Bu mesleklerin kurumsal bir hale gelmesi, verilen hizmetin de kaliteli olmaya başlamasını sağlamıştır. Bu sayede insanlar gerek kendilerini ifade etme konusunda gerek işlerini ve hizmetlerini ön plana çıkarmada daha profesyonel bir hale gelmeye başlamışlardır. Tabi bu da kendilerine bir kazanç olarak geri dönüyor. İşte biz de Creaworks olarak sizlere, bahsi geçen bu konularda kaliteli bir hizmet vermek için çalışmaktayız. Verdiğimiz hizmetlerden ve bizden detaylı olarak bahsetmeden önce, sosyal medya araçlarını biraz daha yakından tanıyalım.

Sosyal Medya Araçları Nelerdir?

Sosyal medya araçları, bilgi aktarımını sağlamaya yarayan dijital platformlardan her biridir. Bu platformlar daha doğrusu uygulamalar, zaman içerisinde insanların ihtiyaçlarına göre şekil almış ve yine ihtiyaca göre farklılaşarak çeşitlenmeye devam edecektir. Bu platformların genel bütünlüğünün altında, kişilerin öznelliği yatar. Yani, bir platformu kullanabilmek için kişisel bilgilerin paylaşılması durumu söz konusudur. Bu yüzden de kişilerin kendilerine ait, sosyal medya hesapları bulunur.

Platformların içerikleri, birbirlerine göre farklılık gösterse de tem amaç aynıdır; kişisel bilgi aktarımı. Kişisel bilgilerin paylaşıldığı bu alana da ‘ profil ‘ adı verilmektedir. Ve yapılan paylaşımlar bu alan içerisinde yer alır. Bu platformların farklı birçok işlevi vardır. Bunlardan bir tanesi de etkileşimdir. İnsanlar bu uygulamalar sayesinde birbirleriyle etkileşim halinde olup arkadaşlık kurabilirler. Bu da sosyal ağın gelişmesini sağlar. En çok kullanılan sosyal medya araçları:

 • Instagram
 • Twitter
 • Facebook

Olarak sıralanabilir.

Sosyal Medya Araçları Ne İşe Yarar?

Hayatımızın her alanında kullandığımız sosyal medya ve bunu kullanmamızı sağlayan sosyal medya araçlarının tam olarak ne faydalar sağladığını şöyle açıklayabiliriz.

 • Gündemden haberdar olmamızı sağlar.
 • Eğitim, sağlık, spor, sağlık, sanat, ekonomi gibi birçok alandaki gelişmeleri yakından takip etmemizi sağlar.
 • Düşüncelerimizi ve kendimizi çeşitli yollardan ifade etmemizi sağlar.
 • Bir olay ya da fikir karşısında düşüncelerimizi aktarmamızı sağlar.
 • Bu olaylar dahilinde insanlarla tartışma ortamı yaratılarak çeşitli farklı fikirleri tanımamıza olanak sağlar.
 • Farklı insanlar, farklı yaşamlar tanımamızı sağlar.
 • Yeteneklerimizi paylaşmamızı sağlar.
 • Yeni iş alanları bulmayı, hobilerimiz sayesinde kazanç elde edebilmeyi sağlar.
 • Bize farklı konularda farklı bakış açıları, yaratıcılık sağlar.
 • Verdiğimiz hizmeti, çalışmalarımızı farklı insanlara duyurmayı sağlar.
 • Bu sayede kazancımızın artmasını sağlar.

Doğru kullanıldığında daha birçok faydası olan sosyal medya araçlarının hayatımızda en fazla hissettiğimiz ve gördüğümüz faydaları bunlardır. Biz de Creaworks olarak, bu olumlu faydaların gelişmesi ve artması açısından kitlelere aranılan hizmetleri vermekteyiz.

Sosyal Medyanın İş Alanlarına Katkısı

Sosyal medya sayesinde artık birçok iş alanları oluştuğunu ve hali hazırda var olan iş alanlarında da gelişme sağlandığını artık biliyoruz. Bu konuda en çok bilinen ve popüler olan iş alanlarından biri dijital pazarlama alanıdır. Gerek web siteleri üzerinden, gerek bu sitelerin sosyal medya üzerinden paylaşılması ile birlikte sadece Instagram- Facebook gibi uygulamalar üzerinden, insanlar ürettikleri şeyleri satışa sunabiliyorlar. Üstelik bu konuda kendilerine hizmet verecek yeni bir iş alanı da var; dijital ajanslar. Bu ajanslar sayesinde, ürünlerini ya da işletmelerini ön plana çıkarmak isteyen kişilerin bu ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapılarak en çok kullanılan sosyal medya araçlarında dikkat çekilmeleri sağlanıyor. Yani bir nevi reklamları yapılabiliyor diyebiliriz kabaca. Böylece hem firma kazanıyor hem de firmanın hizmet ihtiyacı sayesinde bu dijital ajanslar kazanmış oluyor.

Aynı şekilde, internette ihtiyacımız olan bilgilerin yer aldığı içerikler de yine ‘ içerik yazarlığı’ adı verilen bir meslek dahilinde yürütülüyor. Bu bilgileri kontrol edenler, web sitelerin ara yüzlerini tasarlayanlar derken neredeyse her detay için yeni bir iş imkanı doğuyor insanlar için. Bu da epey avantajlı bir durum aslında.

Sosyal Medya Danışmanlık Hizmetleri

Bu yeni meslek gruplarından bizim de içerisinde yer aldığımız bir alandan bahsetmek istiyoruz sizlere; sosyal medya danışmanlık hizmetleri. Bu meslek ilk ortaya çıkmaya başlandığında fazla dikkate alınmamış ve çoğu insanın mesleği, asıl amacına yönelik kullanmaması nedeniyle küçümsenmiştir. Ancak sosyal medya danışmanlık hizmetleri, doğru adım ve doğru hizmet sağlandığı takdirde insanlara büyük faydalar sağlayabilen bir meslek kategorisidir.

Bu hizmeti kısaca şu şekilde tanımlayabiliriz; Kurumsal marka ve firmaların dijital dünya içerisindeki tercih edilebilirliğini artırmak ve onlara prestij kazandırmak adına hizmet vermek. İşte Creaworks firması olarak, bizim amacımız da markaların saygınlığını artırmak, ürünlerini doğru tanıtabilmelerini sağlamak ve bunun için gerekli olan dijital tasarım hizmetlerini vermektir. Bunun içerisine pek çok ayrıntı dahil olmaktadır. Bu ayrıntıların her biri, kurumların çıkarları adına doğru ve etkili detaylar ile bir araya getirilmelidir. Böylece hizmet kaliteli şekilde kendisini tamamlar ve bir bütün haline gelir.

Sosyal Medya Danışmanlık Hizmetlerinin Sağladığı Faydalar

Özellikle firma ve markaların çıkarlarına yönelik hizmetler vererek onları bu sanal ortamda tercih edilebilirlik açısından üst seviyelere taşımayı sağlayan dijital ajansların bu konuda sağladığı birçok danışmanlık hizmeti bulunmaktadır. Biz de Creaworks ailesi olarak danışanlarımıza bu hizmetleri en kaliteli ve kullanışlı şekillerde veriyor ve onların çıkarlarını dijital ortamda desteklemeye yardımcı oluyoruz.

Bir firmanın ya da markanın dijital ortamda başarılı olabilmesi için öncelikle insanların ihtiyaçlarına yanıt verebiliyor ve bunlara yönelik ürünler ya da faydalar sağlayabiliyor olması gerekmektedir. Bunu anlayabilmek için de çeşitli analizlerin yapılması şarttır. Bu analizler sonucunda elde edilen veriler değerlendirilir ve ne şekilde hizmet verilmesi gerektiğine dair ipuçlarına ulaşılır. O yüzden analiz çok önemli bir ilk adım olarak kabul edilir.

Sosyal medya danışmanlık hizmetleri sağlayan dijital ajanslar kurumları, rakiplerinden ön olana çıkarmayı sağlar. Bilindiği üzere günümüzde her türlü hizmet açısından inanılmaz çeşitlilikler bulunmaktadır. Bu çeşitlilik arasından sıyrılmak için bazı avantajları sağlıyor ve dikkat çekici özellikleri barındırıyor olmalısınız. İşte biz, sizlerin bu ihtiyacına yönelik araştırmaları yaparak sizleri ön plana çıkaracak detayları başarılı bir şekilde ortaya koyuyoruz. Böylece rakiplerinizin önüne geçerek onlara karşı avantaj kazanmış oluyorsunuz.

Sosyal Medya Danışmanlık Hizmetlerinin İçeriği

Sosyal medya danışmanlık hizmetleri içerisinde ilk adımının analiz olduğunu söylemiştik. Başarılı bir analiz ve başarılı ön görüler, tercih edilebilirliği artırmak için birer mihenk taşıdır. Analiz aşamasının ardından gerekli ara yüz tasarımları yani bütün olarak ifade edecek olursak gerekli dijital ara yüz hizmetleri sağlanarak ilgili markanın web sitesi oluşturulur. Ya da aynı şekilde sosyal medya üzerindeki platformlar için bir hesap oluşturulur. Bu hesapları profesyonel bir şekilde gerek grafikler gerekse görsel açıdan kaliteli hale getirir ve ikinci aşamayı da tamamlamış olurlar Daha sonra yapılan analizler, elde edilen veriler görsellere dönüştürülür. Dijital pazarlama ve teknoloji kesişimi ile firmalar için yeni ve uygun stratejiler belirlenir. Bu aşamalar tanımlandıktan ve marka için sistematik düzenlemeler yapıldıktan sonra sırada firmayı yani markayı duyurmak vardır. O noktada da işin içine reklam stratejisi girmektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığında Reklam Hizmeti

Reklam; bir ürünü dolayısıyla da o ürünü üreten markayı tanıtmak ve tüketimini artırmak için yapılan en önemli pazarlama stratejisidir. Reklam ne kadar kaliteli olursa ürüne olan talep de o kadar artar. Reklamın kaliteli olabilmesi için ürünün kişilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduğunun fark ettirilmesi gerekmektedir. Bunları düzenlemek ya da bu konuda yardım almak isteyenler için firmamız sizlere en kaliteli hizmetleri sunacaktır.

Reklam vasıtası ile marka ve ürünlerin doğru hedef kitleye ulaştırılması da son derece önemli bir faktördür. Bu konuda da sağlam ve sağlıklı bir danışmanlık hizmeti alınması gerekmektedir. Creaworks olarak sizlere gerek dijital tasarım gerekse diğer danışmanlık hizmetleri açısından en doğru hizmeti sağlamak, bizim mottomuzdur.

Sosyal Medya Danışmalığında SEO Hizmeti

Bir soruya yanıt almak ya da bir ürünü araştırmak için internetten faydalanılır. İnternette aranılan şeye dair belki milyonlarca bilgi ve ürün vardır. Böylesine büyük bir mecrada sizin ürününüz ya da tanıtmak istediğiniz işletmeniz ön plana çıkabilir mi? Doğru teknikler sağlandığında bu sorunun yanıtı evet olacaktır. İşte SEO hizmeti, ürününüzün, internet sayfanızın ya da reklamlarınızın ön plana çıkması adına verilen hizmetlerin tümüdür diyebiliriz.

Bu konuda teknik açıdan pek çok ayrıntı vardır. Bu sebeple de bunlar, alanında uzman kişilerin sağlayabileceği hizmet çeşitleridir. Creaworks ailesi olarak her biri alanında uzman kişiler ile birlikte çalışıyor ve siz danışmanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik en uygun hizmeti veriyoruz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Neden Gereklidir?

Sosyal medya danışmanlığı, kurumların isimlerini duyurmak ve onları ön plana çıkarmak için gereken teknik ve stratejik destekleri sağlar. Bu yüzden de çalışmalarında, satışlarında ya da doğru kitleye ulaşmak açısından başarılı olmak isteyen herkesin yararlanması gereken bir hizmettir. Kurumsal işletmelerin ne gibi eksiklerinin olduğu ve bu eksikleri giderme konusunda hizmet veren bu dijital ajanslar, marka ve kurumların dijital pazar içerisinde tutunmalarını sağlar.

Creaworks Nedir? Biz Kimiz?

Şirketimiz, dijital dünya ortamında kurum ya da markanız için sizlere en doğru hizmetleri vermektedir. Alanında uzman ekibimiz ve performans odaklı hizmetlerimiz sayesinde, rakiplerinizin önüne geçmeniz ve başarı sağlamanız amaçlanır. Bu şekilde kalite doğrusunda şekillenen mottomuz ve güler yüzlü hizmet anlayışımız ile sizlere yıllardır hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Bizden talep ettiğiniz ya da sizlere en uygun olan hizmetler konusunda, gerek teknik gerekse tasarım açısından tümüyle memnun kalacağınız destekler sağlamaktayız. Eğer sizler de markanızı, verdiğiniz hizmetleri, emek vererek ürettiğiniz ürünleri bu dijital platformda duyurmak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

Markanızı en uygun kitlelere ulaştırarak, kazancınızı artırmak konusunda bizlere güvenebilirsiniz.

Neden Creaworks’ u Tercih Etmelisiniz?

Her geçen gün gelişen bu dijital pazar içerisinde markanızı ve ürünlerinizi duyurmak için sadece hizmet almanız yeterli değildir. Bu konuda en doğru ve en güvenilir hizmeti almadığınız takdirde başarıya ulaşma ihtimaliminiz azalır. Bizler, hangi konuda ne gibi yardımlar almanız gerektiğini sizlere açıklıyor ve bu konuda en doğru hizmetleri almanızı sağlıyoruz. Bunları da en uygun fiyatlar ile sizlere veriyoruz. Sosyal medya hizmetleri için en kaliteli en güvenilir ve en uygun fiyatlı hizmetleri arıyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz. Verdiğimiz hizmetlerin kalitesi; bu detayların her biri için çalışan ekip arkadaşlarımızın deneyimi ve uzmanlığından kaynaklanmaktadır. Yani kadromuzdaki çalışanlarımızın her biri alanında uzman ve tecrübeli kişilerdir. Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın