Google Hari̇talara Kayıt
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Google Haritalara Kayıt
Google Haritalara Kayıt

İnternet, işletmenizi duyurmanın en güncel ve kolay yollarından biridir. Çünkü günümüzde birçok kullanıcı interneti her konuda araştırma yapmak ve çeşitli yol tarifleri almak için kullanmaktadır. Siz de işletmenizi internet ortamına taşımanız ve işletmenizin bilgilerini en güncel arama motoru olan Google Haritalara kayıt işlemini gerçekleştirmeniz durumunda potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Google Haritalara Kayıt Nasıl Yapılır?

Teknik olarak Google Haritalara kolaylıkla kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle;

 • Tarayıcınızdan google.com/business/ adresine giriş yapmanız gerekir.
 • Açılan sayfada eğer daha önceden gerçekleştirdiğiniz kayıt işlemi varsa gmail ve şifrenizi girerek oturum açın. Eğer ilk defa kaydolacaksınız “kayıt ol” seçeneğine basarak kendinize bir hesap oluşturun.
 • Giriş işlemini gerçekleştirmenizin ardından karşınıza harita çıkacaktır. Bu harita üzerinde işletmenizin adını aratmanız gerekir. Tabii işletmeniz henüz kayıtlı olmadığı için sonuç çıkmayacaktır.
 • Kayıt işleminizi gerçekleştirmek için “Adı ve adresi doğru girdim/Tüm işletme ayrıntılarını kendim girmek istiyorum.” Yazısına tıklamalısınız.
 • Tıklama işleminizin ardından Google+ sayfası size işleminizi gerçekleştirmek için onay sunacaktır. “Tamam” butonuna basarak kabul etmelisiniz.
 • Bu işlemin ardından kayıt işleminiz tamamlanmış oluyor. Artık detaylı bilgileri girerek işletmenizi tanıtabilirsiniz.
 • Gerekli bilgileri doldurduktan sonra Google Haritalara kayıt işleminizin sonlanması için “posta kartı gönder” seçeneğine tıklayın.
 • İşletmenizin Google’da görünebilmesi için posta onay kodunuzun size ulaşması ve bu kodu sisteme girmeniz gerekmektedir. Bu onay kodu Google tarafından 30 gün içerisinde adresinize ulaştırılacaktır.

Eğer işletmenizi Google’a profesyonel olarak kaydetmek ve potansiyel müşterilerinize hitap etmek istiyorsanız size gerekli bütün desteği alanında uzman ekibimiz sağlıyor. Kayıt işlemi sırasında dikkat ettiğimiz bütün detaylar ve teknik noktalar sayesinde rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Google Haritalara Kaydolurken Doldurulması Gereken Bilgiler Nelerdir?

Google Haritalara kayıt işleminizi gerçekleştirirken Google sizden detaylı olarak birçok bilgi istemektedir. Bu bilgilerin eksiksiz ve detaylı bir biçimde girilmesi önem taşır. Google Haritalara kayıt işleminde gerekli bilgiler;

 1. İşletme adınız ve türünüz: Öncelikle işletme adınızı yazım hatası olmadan yazmalısınız. İşletmenizin kategorisini ise doğru bir şekilde girmeniz önem taşır. Aksi halde doğru müşteri kitlesine ulaşamazsınız.
 2. İşletmenizin ziyaret edilebilecek alanı: İkinci aşamada Google sizlere fiziki bir mağaza ya da ofisiniz olup olmadığını sorar. Eğer sahipseniz evet diyerek sonraki adıma geçmelisiniz.
 3. Adres: İşletmenizin adresini tam, eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz. Aksi takdirde potansiyel müşterileriniz size ulaşamaz.
 4. Konum dışı ya da içi servis: Adresinizi belirledikten sonra Google sizlere belirlediğiniz konum dışında da hizmet verip vermediğinizi soracaktır. İşletme türünüze bağlı olarak cevabınız evet ise evet butonunu hayır ise hayır butonunu seçmelisiniz.
 5. Bilgiler: Potansiyel müşterileriniz sizin konumunuza ulaştığı zaman ulaşabilecekleri bilgileri düzenlemelisiniz. Varsa web sitenizi yoksa sadece telefon numaranızı doğru ve eksiksiz girmelisiniz.

Tüm bu girilen bilgilerin ardından Google tarafından zorunlu olarak görülmeyen ancak sizin belirtmeniz halinde müşterilerinizin sizi daha kolay bulmasını sağlayan bilgileri de girmelisiniz. Eğer bu konuda profesyonel bir Google Haritalara kayıt işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız sizlere sunduğumuz hizmet ile kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Google Haritalara Kayıt İşlemi Gerçekleştirirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Google Haritalara kayıt işlemi dışarıdan bakıldığı zaman her ne kadar kolay gibi görünse de profesyonel bir kayıt işlemi oluşturmak için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları özetlemek istersek;

 • Kayıt için Google tarafından istenilen her bilgiyi doğru ve eksiksiz girmelisiniz. Harf ya da yazım hataları işletmenizin Google haritalarda bulunmasını engelleyecektir.
 • Sadece sizden zorunlu olarak istenilen bilgiler ile sınırlı kalmayın. Daha çok detaylı bilgi girerek müşterilerin sizi daha kolay bulmasını sağlayın.
 • İşletmenizin doğrulama kodunu almanız ve bu kodu Google’a tanımlamanız son derece önemli bir noktadır. Eğer bu doğrulama işlemini yapmazsanız işletmeniz arama sonuçlarında çıkmayacaktır. Yani geçersiz bir kayıt işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.
 • İşletmeniz için kısa bir tanıtım yazısı oluşturmalısınız. Bu tanıtım yazısında mutlaka anahtar kelimelerinizden kullanarak müşterilerin amacınızı ve gerçekleştirdiğiniz işlemi anlamasını kolaylaştırmalısınız.

Tüm bu detaylara ve daha fazlasına sahip olarak bir işletme kaydı gerçekleştirmek için sizlere profesyonel destek sunuyoruz. İşletmenizin Google haritalarda öne çıkmasını istiyorsanız kayıt paketlerimizden yararlanabilirsiniz.

İşletmenizi Google Haritalara Kaydetmek Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Google Haritalar, adres tarifi ve ihtiyaç olunan işletmenin bulunabilmesi için en çok tercih edilen harita uygulamalarından biridir. Bu nedenle bu platformda sizin de bir yerinizin olması işletmeniz için birçok avantaj sağlayacaktır.

 • İşletmeniz ilgili arama sonucunda herkesin karşısına çıkar. Herhangi bir reklam, duyuru gibi çalışma yapmanıza gerek kalmaz.
 • Potansiyel müşterilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Günümüzde kişiler arama işlemlerinin neredeyse tamamını Google üzerinden gerçekleştirmektedir. İlgili bir aramada işletmeniz uygun potansiyel müşteri kitlesinin karşısına çıkacağı için potansiyel müşterileriniz kolaylıkla müşterileriniz olur.
 • İşletmenizin markası daha tanındık ve bilindik hale gelir. Bu durum sonucunda marka bilinirliğiniz artar.
 • İşletmenize en yakın müşteriler kolaylıkla size ulaşabilir.
 • Google Haritalara kayıt işlemini gerçekleştirirken girdiğiniz adres, telefon gibi bilgiler ışığında potansiyel müşterileriniz adres tarifine gerek duymadan size ulaşır.

İşletmenizi Google Haritalarda Nasıl Öne Çıkarabilirsiniz?

Google haritalar içerisinde bir milyondan fazla işletme bulunmaktadır. Bu nedenle sizin civarınızda olan ve sizinle aynı türde hizmet sunan birçok işletme bilgisi Google Haritalarda olacaktır demektir. Böyle bir durumda işletmenizi rakiplerinizin önüne nasıl geçirebilirsiniz;

 • Çalışma saatleri: İşletmenizin çalışma saatlerini bilgilerinize girmelisiniz.
 • Fotoğraf: İşletmenizin iç cephesinden ve dış cephesinden fotoğraflar eklemelisiniz.
 • Sokak görünümü: İşletmenizin sokak görünümünü bilgilerinize eklemelisiniz. Bu sayede sokak içerisinde potansiyel müşteriler işletmenizi daha kolay bulacaktır.
 • İşletme tanıtım yazısı: İşletmeniz için gerçekleştirdiğiniz hizmetleri anlatan kısa bir tanıtım yazısı hazırlamalısınız. Ancak bu yazı net ve anahtar kelimelerinizi içeren türden olmalıdır.

İşletmenizi Google haritalara kayıt işlemi ile rakiplerinizin önüne geçirecek birçok püf nokta ve teknik desteği firmamız ile sizlere sunuyoruz. Birçok işletme arasından kendinizi göstermek istiyorsanız profesyonel kayıt hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

İşletmenizi Duyurmanın En Kolay Yolu; Google Haritalar

Bir işletmeden kar elde edebilmenin en önemli yolu işletmeyi geniş müşteri kitlesine sunabilmektir. Ancak sunulan bu geniş kitle işletmenizin doğrudan hedef kitlesi olmalıdır. Böyle bir durumda reklam ya da diğer duyuru yöntemlerini kullanmak sizin için masraflı ve dağınık olacaktır.

Google Haritalara kayıt işlemi gerçekleştirmeniz durumunda size yakın olan bir potansiyel müşteri, ilgili arama gerçekleştirdiğinde kolaylıkla işletmenizi bulacaktır. Bu da doğrudan potansiyel müşteri kitlenize ulaşmanızı sağlayacaktır. Firmamız ile gerçekleştirdiğiniz kayıt işlemi ile çok uygun fiyatlara profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Neden Crea Works’u Tercih Etmelisiniz?

İşletmenizi her açından profesyonel olarak göstermek için Google haritalara kayıt ya da birçok işlemde neden Crea Works’u tercih etmelisiniz;

 • Profesyonel ekip: Sizlere gerekli hizmetleri sunan ekibimiz alanında tecrübeli ve bilgilidir.
 • %100 olumlu geri dönüş: Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizde müşterilerimizden %100 olumlu geriş dönüş aldık.
 • Anında hizmet: Firmamıza ulaşmanız ve bizimle iletişime geçmeniz durumunda dilediğiniz hizmeti anında sunuyoruz.
 • Teknik destek: Aldığınız hizmetle ilgili ileride karşılaştığınız sorunlarda gerekli destek hizmetini sizlere sunuyoruz.
 • Danışmanlık: Gerçekleştirilen hizmetinizin ardından karşılaştığınız sorun ya da sorularda sizlere danışmanlık hizmeti sunuyoruz.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın