Influencer Marketi̇ng
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Influencer Marketing
Influencer Marketing

Sosyal medya hesapları günümüzde herkesin kimliği haline geldi. Öyle ki bir kişinin sosyal medya hesabına sahip olması beklenmeyen ya da istenmeyen bir durum olmaya başladı. Ülke, dil, yaş fark etmeksizin 7’den 70’e herkesin farklı birçok sosyal medya platformunda hesabı bulunmaktadır. Böyle bir durumda bir ürünün en iyi şekilde pazarlanabilmesi için sosyal medyalar gerekli ortamı hazırlamaktadır. Influencer marketing ise sosyal medyanın sunduğu bu ortamın en olumlu şekilde değerlendirilerek aktif olarak kullanılmasıdır.

Influencer Marketing Nedir?

Influencer marketing; bir ürünün influencer adı verilen ve toplum tarafından sosyal medya platformlarında geniş takipçi kitlesine sahip kişiler tarafından sosyal medya platformlarında sunulmasıdır. Bu pazarlama yönteminde influencer ürünü normal hayatının bir parçası gibiymiş gösterir. Böylece bu reklamı gören kişi hem bunun tam bir reklam olduğunu algılamaz hem de ürünün kullanımını inceleme fırsatı yakalar. Ayrıca ürün adeta ifluencer kişinin olumlu tecrübesi ve önerisiymiş gibi sunulur.

Firmamız ile geliştirilen bu marketing yönteminde, ürününüzün doğal bir şekilde potansiyel müşterilerle buluşmasını sağlıyoruz. Böylece ürününüz seçtiğimiz influencerin takipçilerine sunularak hızlı ve pratik bir şekilde satın alınmasını sağlıyoruz.

Influencer Marketing Neden Önemlidir?

Sosyal medya unsurları bir bireyin karar vermesine etki eden durumlardan biridir. Yapılan araştırmalara göre bireyler düşünce ya da davranışlarını medyada gördükleri etkenlere göre değiştirebilmektedir. Böyle bir durumda günümüzde bu kadar ünlü olan influencer marketing pazarlamada büyük bir önem taşır;

 • Inflencerlar tek bir gönderi ile milyonlarca kişiye ulaşabilir.
 • Ürününüz bir reklam gibi sunulmaktansa doğal ve etkileyici şekilde sunulur. Böylece kişiler bunun bir reklam olduğunu değil bir tecrübe paylaşımı olduğunu düşünür.
 • Takipçiler influencerların fikirlerine güvenir. Onların kullandığı ürünlerle ilgili olumlu yorumlarını önemseyerek aynı ürünleri satın alma girişiminde bulunurlar.
 • Standart reklam kalıplarındansa influencer tarafından orijinal bir şekilde tanıtılır.

Influencer Marketing Adımları Nelerdir?

Influencer marketing gerçekleştirilirken 4 adım takip edilir. Pazarlamanız için belirlenen influencerlar pazarlama işlemi sırasında seçilir.

 1. Erişim: Kişiler bilinmeyen markalara güvenmez ve ürünlerini alma niyetinde bulunmaz. Böyle bir durumda yeni oluşturduğunuz işletme için sıradan reklam stratejileri işe yaramayacaktır. Ancak ürününüzü influencer kişi tanıttığı zaman bu kişinin takipçileri ürününüzü alma niyetinde bulunacaktır. Çünkü influencerin takipçilerinin gözünde güveni ve itibarı bulunur.
 2. Eylem: Influencer marketing ile ürününüz doğrudan alın diye sunulmaz. Ürününüz influncerın hayatında bir problemi çözmüş, ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip bir ürünmüş gibi gösterilir. Yani doğrudan değil dolaylı bir pazarlama yöntemi ile ürününüz potansiyel müşterilere tanıtılır.
 3. Kullanıcı Tarafından Üretilen İçerik: Bu pazarlama yönteminde tüketiciden tüketiciye pazarlama yöntemi kullanılır. Yani kullanıcı ürünü deneyimler ve kendi olumlu tecrübelerini kendi pazarlama yöntemi ile diğer kullanıcılara anlatır. Böylece bu reklamı gören kişiler pasif müşteriden aktif müşteriye dönüştürülür. Bu pazarlama yönetimi sıradan reklamlara göre %37 daha etkilidir.
 4. Kalıcılık: Influencerın amacı izleyen kişileri kalıcı bir müşteriye çevirmektir. Gerçekleştirdiği bu pazarlama yöntemiyle markanızı sıklıkla kullanıcılarına tanıtır. Böylece izleyen kişiler her defasında farklı bir ürününüzü inceleyerek işletmenizden birçok ürün satın alır.

Hizmetini sunduğumuz profesyonel influencer marketing ile ürünlerinizin düzenli ve güvenilir bir şekilde satılmasını sağlıyoruz. Seçtiğimiz alanında uzman influencerlar ile en doğal pazarlama işlemini gerçekleştiriyoruz. Böylece ürünlerinizin olumlu yanları izleyicilere gösterilerek markanız için olumlu bir algı geliştiriyoruz.

Markanız İçin Ifluencer Seçerken Nelere Dikkat Ediyoruz?

Influencer marketing uygulanırken en önemli aşama influencerın seçilmesidir. Markanız için influencer tercih ederken;

 1. Kişinin markanızla alakalı olmasını önemsiyoruz. Influencerın takipçi kitlesi ürününüzün amacına uygun olmalıdır. Sizlere sunduğumuz influencer ile doğru hedef kitleye hitap etmenizi sağlıyoruz.
 2. Seçtiğimiz influencerin yüksek erişim sağlamasını amaçlıyoruz. Yani birçok kişi tarafından tanınan ve sevilen kişiler ile iş birliği yapıyoruz. Böylece ürünlerinizi en geniş kitleye ulaştırıyoruz.
 3. Influencerın aktif bir takipçi kitlesine sahip olmasına dikkat ediyoruz. Kişilerin satın aldığı takipçi sayısı bulunması halinde marketing çalışmamızda kullanmıyoruz.
 4. Influencer kişinin hazırladığı tanıtım videosunun içeriğine belirli kriterler koyuyoruz. Bu kriterlerde öncelikle sizin görüşünüzü alıyor daha sonra profesyonel dokunuşlar gerçekleştiriyoruz.
 5. Influencer marketing için en uygun sosyal medya platformunu seçiyoruz. Sosyal medya platformlarının sahip olduğu kullanıcıların belirli yaş aralığı ve ilgi düzeyi bulunuyor. Ürününüze en uygun kitleye sahip platformda pazarlamayı gerçekleştiriyoruz.

Influencer Marketing Nerelerde Yapılır?

Inflencer marketing popüler sosyal medya platformlarında gerçekleştirilmektedir. Bu sosyal medya platformlarından en etkilileri;

 • YouTube: YouTube kişilerin video paylaştığı ve diğer kullanıcıların videolarını izlediği sosyal medya platformudur. Bu platformda gerçekleştirilen pazarlamada kişi ürünü detaylı olarak anlatır ve tecrübelerini paylaşır. Kimi zaman inceleme tarzında detaylara girerek ürününüzü geniş bir kitleye anlatır. İzleyicilere kişisel fikirler yansıtılır.
 • Instagram: Instagram platformunda pazarlama çalışması hikayeler ve postlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu hikaye ve gönderilerde kişi deneyimlerini kısa bir video ya da resim olarak paylaşır.
 • Blog: Influencer kişilerin sahip olduğu bloglar bulunmaktadır. Ürününüz hedef kitleye bu blog yardımı ile sunulmaktadır.

Ancak sizlere sunduğumuz bu hizmet yalnızca bu platformlar ile sınırlı değildir. Ürününüze bağlı olarak Twitter, Facebook, TikTok gibi platformlarda da marketing çalışmanızı gerçekleştiriyoruz.

Influencer Marketing Güvenilir Midir?

Günümüzde sosyal medya platformları oldukça geniş kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu platformlarda kullanıcılar yalnızca kendi çevresindeki ya da tanıdığı kişileri takip etmez. Dünya üzerinden her bir birey istediği kişiyi takip edebilir. Böyle bir durumda sosyal medya ile gerçekleştireceğiniz pazarlamada hitap edeceğiniz kitle oldukça geniş olacaktır.

Firmamız aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz marketing ile güvenilir bir şekilde ürününüzü pazarlayabilirsiniz. İlk adımdan son adıma kadar tüm işlemler profesyonel destek ile gerçekleştirilir. Bu durumda karşılaşılacak riskler ya da olumsuz durumları önceden görerek engelliyoruz.

Influencer Marketing Uygulamak Markanıza Zarar Verir Mi?

Influencer marketing izleyiciler tarafından doğrudan anlaşılan bir pazarlama yöntemi değildir. Bu yöntemde tanınmış ve güvenilir olarak görülen bir kişi ürününüzü belirli bir amaca uygun olarak satın almış ve olumlu deneyimi sonucunda takipçileri ile paylaşmış gibi gösterilir. Yani izleyiciler sizin reklamınızı değil bir kişinin tecrübelerini izlemiş olur.

Profesyonel bir firma ile uygulayacağınız bu pazarlama yöntemi markanıza zarar vermek yeni takipçiler tarafından oluşacak olumlu bir algı sağlayacaktır. Eğer siz de ürünlerinizi etkili ve kaliteli bir şekilde pazarlamak, satışlarınızı doğal bir şekilde artırmak istiyorsanız firmamıza başvurarak bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Neden Influencer Marketing İçin Crea Works’u Tercih Etmelisiniz?

Crea Works ekibi olarak gerçekleştireceğiniz sosyal medya pazarlamasında sizlere yüksek başarılar sunuyoruz. Bu başarılarımızın arkasında ise;

 • Profesyonel ekip: Ürününüzü ve hedef kitlenizi doğru analiz ederek doğru influencer tercihi ile profesyonel bir pazarlama gerçekleştiriyoruz.
 • Amaca uygun içerik: İçeriklerimiz sizin ürününüzü tanıtmak istediğiniz doğrultudadır. Ekibimiz ile beraber hazırlanan bu içerik ürününüze ve markanıza uygun şekildedir.
 • Yüksek etkileşim: Seçtiğimiz influencerlar ürününüze en yüksek etkileşimi sağlayacak kitleye uygun olarak seçiliyor. Böylece ürününüz doğru kişilere tanıtılarak potansiyel müşterileriniz aktif müşteriler halini getiriliyor.
 • Destek: Pazarlama çalışmanızla ilgili fikirleriniz, sorularınız ve sorunlarınız için anında destek sağlıyoruz.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın